Tweet |
|
2. septembrī Ventspils Mūzikas vidusskolas ļaudis ar svētku gājienu un koncertiem atzīmēs vēsturisku brīdi – mācību uzsākšanu jaunajā mājā Lielajā laukumā 1.
11:30 notiks atvadas no vēsturiskām mājām Pils ielā 38. un simbolisks pārcelšanās gājiens uz jauno skolu, kur 12:00 būs svinīgais pasākums.
13:00 uz Mazās zāles āra amfiteātra skatuves muzicēs Ralfs Eilands un Ventspils Bigbends.
Šis notikums raisa neviltotas emocijas – skolas absolventi dalās ar savām izjūtām sociālo tīklu ierakstos: “Īpaša diena. Šķiet, tikai vakar kā students apdzīvoju Pils ielas ēku. Šķiet, tikai vakar pametām Pils ielas telpas, lai neatlaidīgi turpinātu mācības pārējās Mūzikas Vidusskolai piešķirtajās ēkās. Šķiet, tikai vakar skolas direktors Andris Grigalis izteica cerību par jaunas skolas celtniecību. Šķiet, tikai vakar kādā sapulcē direktors priecīgi paziņoja par celtniecības līguma parakstīšanu. Šķiet, tikai vakar tik pat priecīga izskanēja ziņa par pirmā pāļa iedzīšanu jaunai koncertzāles un skolas ēkas celtniecībai. Šodien... Jā.. tā nu ir šodien. Neticami.”,
“Tas ir tik cilvēkprāt neaptverami! Tu lasi un priecājies par jauno skolu un jūties tik ļoti tam visam piederīgs, kaut bail pat rēķināt, bet šķiet 30 gadi šķir no skolas durvju aizvēršanas, un skaidrs, ka gaidāmajā salidojumā būs pulka vairāk svešu nevis pazīstamu seju. Un pazīstamu seju būs tomēr vairāk, nekā tās, kuras atpazīs tavu...Un tad tu skaties bilžu galeriju un vienā mirklī jūties kā laika mašīnas nests. Tu sēdi tai zālē. Redzi tos pašus aizkarus, sienas. Skolotāji Zaikovskis un Vinokurovs, un Andris Grigalis un vēl citi, kuru žaketes tu atceries tik skaidri, kā šorīt vēl redzētas... Tu meklē sevi tai bildē, neatrodi, bet zini, ka turpat vien esi. Varbūt dažus gadus vēlāk vai agrāk. Kāda tam starpība.
Tu vienalga tur esi.
Ilgu mūžu Tev, Ventspils Mūzikas vidusskola!”.
Ventspils Mūzikas vidusskola tās jaunajā ēkā
Pirms vairāk kā deviņdesmit gadiem, latviešu klasiskās mūzikas pamatlicējam Jāzepam Vītolam klātesot tika dibināta Ventspils Tautas konservatorija, kas vēlāk pārtapa pa Ventspils Mūzikas vidusskolu.
Tagad skolai piederīgie priecājas par grandiozu notikumu – ir uzcelta jauna skolas ēka. Līdz ar jaunās skolas nodošanu Ventspils Mūzikas vidusskola pirmo reizi tās 90 gadu pastāvēšanas laikā ieguvusi mūzikas izglītībai piemērotu infrastruktūru - 60 atbilstoši aprīkotas mācību klases un mēģinājumu zāles, divas koncertzāles ar perfektu akustiku un apskaņošanas tehniku, modernu ierakstu studiju mūzikas tehnoloģiju apmācību vajadzībām, ar mūzikas programmatūru un vislabāko tehniku aprīkotu datorklasi. Mācību un koncertu vajadzībām uzbūvētas ērģeles - šobrīd vienīgais modernais koncertinstruments Latvijā. Lielās zāles ērģeles papildina vēl viens unikāls instruments - pasaulē lielākās klavieres, paverot iespēju meklēs šo abu instrumentu saskaņas iespējas ar kori un orķestri. Tagad Ventspils Mūzikas vidusskola, tās 500 audzēkņi un 100 pedagogi ir apgādāti ar visu nepieciešamo radošam darbam un attīstībai mūzikā. Skolas 29 profesionālās vidējās izglītības programmas, 29 profesionālās vidējās izglītības programmas pēc vidējās izglītības ieguves, un 40 profesionālās ievirzes izglītības programmas var tikt īstenotas vislabākajā iespējamā kvalitātē. Tagad skolai ir visas iespējas stiprināt Latvijā unikālās mūzikas tehnoloģiju un skatuves gaismas dizaina programmas un skolā jaunāko – ērģeļu spēles programmas.
Ventspils Mūzikas vidusskola kļuvusi par pievilcīgu darbavietu – pedagogu sastāvs šobrīd ir izcils: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; Lielās mūzikas balvas nominants perkusionists Guntars Freibergs; prominentie latviešu komponisti Andris Dzenītis un Rihards Dubra; talantīgie pūšaminstrumentalisti Anrijs Pitens, Rudolfs Kulbergs, Jānis Pusplatais, Pēteris Endzelis; izcilie pianisti Sana Villeruša, Francis Gaiļus, Endijs Renemanis; opredziedātājs Rinalds Kandalincevs un daudzi citi izcili pedagogi un mūziķi, lai piedod nepiesauktie…
PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” mērķis ir radīt procesu, kura rezultātā skolas personāls spēj nodrošināt: izcilību veidošanu – profesionālus mūziķus un mācību spēkus Latvijas mūzikas kultūrai; Dziesmu svētku kustības veidotājus – amatiermākslas vadītājus, ieinteresētus un sagatavotus dalībniekus; radošas personības vispusīgu attīstību.
Foto: Publicitātes