Aināra Šlesera gājienu, LPP/LC 11. Saeimas vēlēšanās piesakot kā Šlesera reformu partiju LPP/LC, viņa politiskie konkurenti uztver ar smaidu un slavē politiķa humora izjūtu. Pēc ekspertu domām, Šlesera partija varētu sasniegt 5% robežu, taču dažādi ir viedokļi, vai vēlēšanās būtu jāstartē pašam A. Šleseram.
Ironiskā humora tiešais adresāts – Zatlera Reformu partija (ZRP) – komentārus nesniedz.
«Tas nozīmē, ka Šlesera kungs nolēmis turpināt, nevis mest plinti krūmos, un tādu rīcību var respektēt, tomēr galavārdu pateiks vēlētāji. Saskaņas centra elektorāts ir stabils, jo mūsu partijai ir sava ideoloģija un nacionālā apzinība, pārējām partijām ar to ir pagrūti. Šlesera kungam piemīt iespēja koncentrēties grūtos brīžos, un cilvēks šādi cīnās,» uzskata Saskaņas centra frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins.
Savukārt Vienotības frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis Neatkarīgajai uzteic A. Šlesera humora izjūtu, jo viņš kā politiķis jebkuru notikumu spēj pārvērst meistarīgā farsā. «Domāju, ka piecu procentu robežu partija var sasniegt, taču būtu jāpadomā, vai pašam Šleseram vajadzētu startēt vēlēšanās,» saka Dz. Zaķis.
Turpretī Zaļo uz zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis LPP/LC pārdēvēšanā kā vienu no zemūdens akmeņiem saskata A. Šlesera vēlmi godīgā ceļā apmuļķot Valda Zatlera vēlētājus. «Tas ir interesants reklāmas gājiens, ar vēlmi cilvēkiem zināmā mērā likt kļūdīties. Ja vēl saraksti trāpās blakus ar Zatlera partiju – tad Šlesers varētu kaut kādu vēlētāju balsi paņemt. Bet partija ir ļoti mainīga – tad tur ir uzsvars uz kristīgām vērtībām, tad uz rīcības spēju, tagad uz reformām – nezinu, ko tas dos,» A. Šlesera partijas izredzes 11. Saeimas vēlēšanās komentē A. Brigmanis.
Eksprezidents V. Zatlers, kurš partijas nosaukumā iekļāva savu uzvārdu, uz A. Šlesera humoru neatbild un nogaidoši klusē. ZRP pārstāve Daiga Holma norāda, ka kritika par lokomotīvju principu ir izvērtēta, tomēr nolemts palikt pie šīs nosaukuma versijas tās simbolisma un iedarbīguma dēļ. Jāatgādina, ka V. Zatlers prezidentūras laikā asi iestājās pret lokomotīvju principu un 2009. gadā panāca, ka Saeima groza vēlēšanu likumu, izslēdzot iespēju vienam un tam pašam kandidātam pieteikties visos vēlēšanu apgabalos.
Par A. Šlesera politisko cirku LPP/LC rindās nebija vienprātības. Nosaukuma maiņu, grozot partijas statūtus, atbalstīja delegātu vairākums jeb 110 biedru, pret bija 44, savukārt pieci biedri atturējās. Uz ārkārtas kongresu bija pulcējušies 168 partijas biedri.
Partijas galvenās vadlīnijas gaidāmajās vēlēšanās būs stipra ģimene, kristīgās vērtības, darba vietas un ekonomiskā izaugsme. Par premjera kandidātu izvirzīts pats A. Šlesers, savukārt ministru krēslus partija pārsvarā izvēlējusies deleģēt politiķiem – vecmeistariem. Katrs no viņiem arī sagatavojis atsevišķu piedāvājumu konkrētās jomas attīstībai.
***
Šlesera reformu partijas LPP/LC ministru kandidāti
- Ārlietu ministrs – Jānis Jurkāns
- Finanšu un ekonomikas ministrs – Andris Bērziņš
- Satiksmes ministrs – Vitālijs Aizbalts
- Labklājības ministrs – Ainars Baštiks
- Aizsardzības un iekšlietu ministrs – Dainis Turlais
- Izglītības un kultūras ministre – Eiženija Aldermane
- Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre – Rita Strode
- Tieslietu ministrs – Juris Radzēvičs
- Veselības ministrs – Jānis Zaržeckis
Avots: nra.lv