Atjaunota Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola



Trešdien, 31. oktobrī, plkst. 14.00 Cēsīs, Lielā Kalēju ielā 4 notiks atjaunotās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas atvēršanas svētki, informē “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Atklāšanā piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica, mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis un bērnu mūzikas skolas vadītājs Guntars Mazkalns. Pasākuma programmā: svinīga lentītes griešana pie namdurvīm, ekskursija pa atjaunoto ēku, kā arī sirsnīgs skolas audzēkņu koncerts un gards cienasts viesiem latviskā gaumē skolas pagalmiņā.

"Esam gandarīti, ka atjaunojot un pārbūvējot ēkas, mēs šeit esam radījuši bērniem un skolotājiem patīkamu, mācībām atbilstošu un mūsdienīgu vidi, kā arī uzlabojuši skaņas izolāciju, kas jaunajiem mūziķiem ir īpaši nozīmīgi, lai netraucētu viens otram mācību procesā. Zīmīgi, ka skolēni mācības atjaunotajā skolā uzsāk jau šodien, laikā, kad skola svin savu 93. dzimšanas dienu,” sacīja Gruškevica.

Arhitekta Imanta Timermaņa pārprojektētā mūzikas skola sastāv no divām savstarpēji savienotām ēkām: divstāvu ēkas ar kopējo platību 328,8 m2 (1895) un trīsstāvu ēkas ar kopējo platību 256,8 m2 (1997). Atjaunojot un pārbūvējot ēkas, veikta telpu pārplānošana, skaņas izolācijas uzlabošana, iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūve, apkures un apgaismojuma sistēmas nomaiņa, teritorijas labiekārtošana, kā arī apgaismojuma un kardināli skaņas izolācijas uzlabojumi. Ēku atjaunošanas projekta autori: SIA “Projektēšanas birojs “Austrumi”, būvuzņēmējs: SIA “Woltec”. Kopumā projektā investēti aptuveni 385 tūkstoši eiro.

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skola ir dibināta 1925. gadā. Šeit mūziku mācās audzēkņi vecumā no 7 līdz 20 gadiem, kuri apgūst taustiņinstrumentus, stīgu instrumentus, kordiriģēšanu, vokālās mūziku, populāro un džeza mūziku, pūšaminstrumentus, kā arī deju. Skolas audzēkņi gūst regulārus panākumus gan vietēja, gan reģionāla, gan valsts, gan starptautiska mēroga pasākumos.

Kopumā gan vidusskolā, gan bērnu skolā mācās ap 260 audzēkņi 75 pedagogu vadībā, ik dienu ēkās uzturēsies vairāk nekā 100 cilvēku. Skolā darbojas arī pūtēju un stīgu orķestris, metāla pūšamo instrumentu, saksofonu, džeza, ģitāru un koklētāju ansamblis, stīgu kvartets un koris. Visi skolas kolektīvi aktīvi koncertē, ir pilsētas un reģiona kultūras dzīves veidotāji.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei”, aptuveni 135 miljonu eiro apmērā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2025 Visas tiesības paturētas