Tweet |
|
Pirmdien, 20.februārī, atklās vērienīgāko projektu Latvijas zinātnes vēsturē - Moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centru jeb CAMART2. Kā intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta direktora vietnieks zinātniskajā darbā Andris Šternbergs, projekts palīdzēs attīstīt pašu zinātnieku kapacitāti un iesaistīt vairāk jaunus zinātniekus.
Centra mērķis ir stiprināt LU CFI un vienlaikus Latvijas Valsts pozīciju starptautiskajā jomā un Eiropas zinātniskajā telpā, tam kļūstot par Eiropas līmeņa reģionālo centru materiālzinātnes un tehnoloģiju pārneses jomā. Šis projekts ir ar augstu stratēģisko nozīmi pētniecības, industrijas un ekonomikas attīstībai Latvijā, kā arī visā Baltijas jūras reģionā.
Kā uzsver Šternbergs, centra mērķis ir pārveidot institūta esošo ekselences centru augstākā kvalitātē un sekmēt Latvijas zinātnieku līdzdarbību starptautiskajā pētniecības un inovācijas tirgū.
Projekts ļaus uzlabot institūta infrastruktūru un veidot laboratorijas, kas ļaus zinātniekiem nodarboties ne tikai ar pētniecību, bet arī radīt kādu konkrētu izgudrojumu produktu prototipus, ko piedāvāt uzņēmējiem.
Septiņu gadu laikā projektam, kas sagatavots Eiropas Komisijas pētniecības un inovācijas pamatprogrammas “Apvārsnis 2020” ietvaros, atvēlēs 31 miljonus eiro.
LU CFI partneri projektā ir Zviedrijas Karaliskais tehnoloģiju institūts (KTH) un zinātniskais institūts Acreo Swedish ICT, kas ir starptautiski atzīti līderi inovācijas un komercializācijas jomā. Kopīgi iecerēts attīstīt Cietvielu fizikas institūta ekselences centru par Latvijas un Baltijas jūras reģiona nozīmes materiālzinātnes centru, kurā tiks radīti produkti ar augstu pievienoto vērtību.
Foto:geralt/https://pixabay.com/en/users/geralt-9301/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/