20.oktobrī Jelgavas kultūras namā pulksten 13.00 notiks septītais Noras Bumbieres fonda rīkotais Latvijas jauno vokālistu konkurss. Konkursa finālam pēc pirmās kārtas, kas norisinājās 13. aprīlī Mārupes novada kultūras namā gandrīz no 200 konkursa dalībniekiem, izvērtējot sniegumu, tika atlasīti 42 jaunie izpildītāji no visas Latvijas, kuru skaitā ir arī pieci dueti.
Konkursanti savā prasmē sacentīsies četrās vecuma grupās (no 6 līdz 30 gadiem) jaunākā, vidējā, vecākā un pieaugušie. Savukārt duetus vērtēs atsevišķi no vokālistiem.
Konkursantus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs izcili Latvijas mākslinieki - Margarita Vilcāne, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Ira Krauja-Dūduma, kā arī fonda dibinātāja, N. Bumbieres māsa Māra Zustrupa un Anita Liekna. Šogad žūrijai pievienosies Noras Bumbieres dēls Georgs Beļinovs.
Konkurss tradicionāli notiks ar mērķi veicināt Latvijas ievērojamās vokālās mākslas pārstāves, Jelgavas novadnieces Noras Bumbieres piemiņas saglabāšanu, viņas atskaņoto dziesmu mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu Latvijā un aiz tās robežām, kā arī ar mērķi veicināt jaunatnes muzikālo spēju attīstību, popularizējot latviešu komponistu dziesmas, un rast iespēju jauniem talantiem piedalīties fonda rīkotajos pasākumos.
Uz jautājumu, kādi ir turpmākie fonda mērķi saistībā ar konkursa laureātiem, atbild Noras Bumbieres fonda valdes locekle Māra Zustrupa „Pēc konkursa noslēgšanās nekas nebūs beidzies, mēs zinām, ka nokļūšana līdz laureāta godam, konkursantam ir prasījis daudz laika un smaga darba, fonda mērķis ir turpmāk sekot līdzi laureātu attīstībai, piemeklējot atbilstošus vokālos pedagogus un virzīt tālāk jau ne tik vien Latvijas mēroga, bet arī starptautiskos konkursos”.
Šogad žūrija izlems, kurš no dalībniekiem iegūs specbalvu iespēju ierakstīt dziesmu profesionālā mūzikas ierakstu studijā. Turpretim Grand Prix titula ieguvējam balvā tiks pasniegta tēlnieka Kārļa Īles veidotā uzvarētāja statuete, kas ir Noras Bumbieres piemiņas zīmes samazināta kopija. Tāpat kā oriģinālajā piemiņas zīmē, arī šīs balvas izveidošanā tika izmantoti tie paši materiāli- tērauds un bronza.
Foto: Publicitātes