Latvijas Jaunā Teātra Institūts piedāvā- ZUGAS kulinārijas kursus

Svētdienas 18.decembra rītā aicinām uz  IGAUŅU BALZAMA II viesmākslinieku ZUGAS "kulinārijas kursiem" - radošo darbnīcu profesionāliem neatkarīgiem māksliniekiem. Pieteikšanās līdz 15.decembrim.   ZUGAS kulinārijas kursiSvētdien 18. decembrī plkst. 11:00 - 12:30Dirty Deal Teatro telpās, Spīķeros, Maskavas 12/2
Pieteikšanās līdz 15.decembrim uz e-pastu laura@theatre.lv vai zvanot 67228477.
Ēdiens ir viena no pamatlietām mūsu dzīvēs un ZUGA nodarbojas tikai ar īstām lietām īstajā laikā un telpā un ar īstiem cilvēkiem. Tāpēc ZUGA ielūdz latviešu māksliniekus uz kopīgas maltītes gatavošanu, sarunu un darbošanos - daudzi mākslinieki, viens ēdiens. Viss notiks ļoti draudzīgi, ja nu vienīgi atgadīsies kāds strīds un uzvarēs tas, kam visskaļākā balss. Vai arī tas, kurš izmantos viltīgāku taktiku. Kulinārijas kursa laikā ZUGA gribētu dalīties ar savu pieredzi par to, 1) kā strādāt kolektīvi, 2) vai pietiek ar to, ka tu esi tu pats, 3) kā būt laimīgam māksliniekam, kā arī vēlētos uzzināt vairāk par to, kas notiek pie mums.

Uz Zugas bezmaksas kulinārijas kursiem ir aicināti ir gan horeogrāfi un dejas mākslinieki, gan režisori un aktieri."Katram kursu dalībniekam jāatnes līdzi viena sastāvdaļa salātiem - tas, ko pats vislabprātāk gribētu iekļaut šajā ēdienā. Protams, te katram ir sava individuāla balss un izvēle - atšķirīgi uzskati par to, kas jums ir svarīgs, kas patīk, kādus principus jūs aizstāv un kas ir tā lieta, par ko stāvat un krītat. Daži grib atbalstīt vietējos ražotājus, citi grib piederēt globālajam tirgum un dod priekšroku gurķiem no Spānijas. Neviena tiesības netiks apspiestas. Varbūt jums nāksies pacīnītiesun aizstāvēt citu priekša savu izvēli. Visas sastāvdaļas ir svarīgas, taču vispirms visiem par tām kopīgi jāvienojas. Šis ir kolektīvs darbs, "saka ZUGA.
united dancers of ZUGA ir horeogrāfu apvienība, kuru 1999.gadā dibināja toreiz jaunie un aktīvie Kaja Kanna, Tīna Moldere un Jarmo Karings. Sākotnēji viņi veidoja projektus, kas notika visur pilsētā - uz skatuves, tramvajos, stacijas uzgaidāmajā telpā, dzīvokļos utjpr. un kuriem piemita valdzinoši nepiespiesta atmosfēra, it kā kopā sanākuši draugi tāpat jautri padarboties. Tomēr ZUGAI vienmēr ir bijis ļoti skaidrs, ko un kā viņi grib darīt, un šī ļoti igauniskā mērķtiecība līdz ar ZUGAS savdabīgo stilu piesaistīja uzmanību arī starptautiski un ZUGA viesizrādēs devās ne tikai uz Eiropu un Krieviju, bet viesojās arī ASV.  Grupā iesaistījās arī horeogrāfe Helēna Reitsnika un vēlāk arī mūziķis Kalle Tikas. ZUGA vienmēr ir darbojusies brīvā režīmā, darbus veidojot gan pa vienam, gan kolektīvi, līdz pirms pāris gadiem viņi izlēma apstāties un katrs pievērsās savām lietām. 2010. gadā visi grupas dalībnieki vienlaicīgi sajuta vēlmi atkal strādāt kopā - tas bija izaicinājums, "nereti likās, ka nekad tomēr ir labāk nekā vēlu", atzina ZUGA, tomēr 2010. gada novembrī klajā nāca izrāde "Uzreiz redzams, ka seni draugi", kas apliecināja, ka ZUGA nav zaudejusi nenieka no asuma, asprātīgiem vērojumiem un veselīgas pašironijas. Izrāde tika iekļauta Igaunijas teātra izrāžu skatē Our Drama un Igaunijas dejas platformā Uus tants.ZUGAS dalībnieki ir kolorītas personības, kas darbojas arī citās jomās - Kaja Kanna vada cirka un akrobātikas skolu pusaudžiem Omatsirkus, veido soloprojektus un sadarbojas ar somu balss mākslinieku Juhu Valkeapē, bet Jarmo Karings ir oriģināls skolotājs un dejas festivāla dibinātājs dzimtajā Hāpsalu. ZUGA ir veidojusi arī vairākas veiksmīgas dejas izrādes bērniem un mazuļiem.

Avots: www.theatre.lv








 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas