Tweet |
|
Novembrī izdevniecība Zvaigzne ABC laidīs klajā savdabīgās mākslinieces, režisores, bijušās Dailes teātra aktrises Helēnas Oras (Elīnas Maliginas) populāro grāmatu “Panika” krievu valodā. Grāmata latviešu valodā pie lasītājiem nonāca 2021.gada augustā un uzreiz kļuva ļoti populāra, jau ir laista klajā tās papildu tirāža.
“Panikas” žanru var raksturot kā grēksūdzi, kurā lielu daļu veido atklāti autobiogrāfiski stāsti un psiholoģiski pārdzīvojumi. Autore apraksta sarežģītus emocionālos stāvokļus, kurus piedzīvo cilvēks, kas cieš no panikas lēkmēm: dziļu refleksiju, sāpes un ceļu uz atbrīvošanos.
“Panika” jau saņēmusi daudzus augstus novērtējumus. “Helēnas Oras debijas grāmata – tas ir stāsts par to, kā iegrimt dziļi sevī, apskatītos apkārt, nošausminātos, izbrīnītos un ar smaidu peldētu tālāk, saprotot to, ka zem tevis ir nodevīgs bezdibenis,” ar saviem iespaidiem dalās latviešu režisors Dž.Dž.Džilindžers.
Darbam ir trīs daļas, tajās ir drosmīgi un atklāti parādīta galvenās varones dzīve, turklāt lasītāju gaida iepriekš neparedzams nobeigums. Grāmata, nenoliedzami, būs interesanta plašam lasītāju lokam, daudzi no tiem bieži piedzīvo emocionālus robežstāvokļus un meklē atbildes uz modernās sabiedrības aktuālajiem jautājumiem.
“Grāmata “Panika” ir ārpus ģeogrāfiskajām robežām, tai nav nacionālās piederības. Šī grāmata ir kā kails cilvēks un viņa uzdotie jautājumi, bet rezultāts ir pats process. Vai grāmatas varone Noa ir vientuļa? Nepavisam! Pierādījums tam ir bezgalīgās diskusijas ar lasītājiem, vēstuļu un pateicību plūdi. Svarīgs ir vien konkrētais mirklis, tas pats brīdis, tagadne, kas kļūst par nākotni. Ir svarīgi izjust laimi, jo to ir tik grūti noķert un nav iespējams noturēt,” par savu debiju literatūrā stāsta Helēna Ora.
Helēna Ora ir pamanāma personība Latvijas mākslā. Viņas gleznas un videodarbi ir pieprasīti un bieži piedalās izstādēs Latvijā un aiz tās robežām, tostarp Sotheby’s galerijā un Leopold Museum Austrijā, Zuraba Cereteli galerijā Maskavā un citur. Trīs Helēnas veidotās īsfilmas - “Egomorphosis”, “Soulcash” un “PANIC” – tika demonstrētas Kannās.
Šogad Helēna sāka darboties jaunā radošajā jomā un debitēja kā animācijas kino režisore. Viņas īsmetrāžas filma “PANIC” tika iekļauta pasaulē prestižākā animācijas filmu festivāla Ansī konkursa programmā.
Foto: Publicitātes