Tweet |
|
Ik gadu Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola pasākuma "Zelta griezums" ietvaros izvirza nominantus balvai "Zelta griezums". Tie ir skolas absolventi, kas var lepoties ar sasniegumiem savā profesionālajā darbībā. Viens no šī gada balvas nominantiem ir multimēdiju mākslinieks, lielisks un laikmetīgi dziļi konceptuāls tēlnieks - liepājnieks Andrejs Prigičevs, kurš kinoteātra „Balle” telpās ikvienam piedāvā iespēju noskatīties paša zīmēto animācijas filmu „Kad āboli ripo”.
Andrejs Prigičevs Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu absolvējis 1991.gadā, apguvis restaurātora profesiju. Mākslinieks dzīvo un strādā Liepājā. Daudz glezno, radījis virkni instalāciju un interjeru, novatoriski atjaunojot vecas lietas, kuras, viņa radošās iztēles transformētas, iegūst jaunu dzīvi un vizuālo estētiku. Interesējas par seniem velosipēdiem. Balvai „Zelta griezums” izvirzīts par ieguldījumu interjera dizaina veidošanā, savdabīga pilsētas tēla veidošanā, jo restaurējis ne tikai 1910. gadā celto ēku Liepājā, Graudu ielā, bet iekārtojis mājas arī Pāvilostā, rīdzinieki malko Gruzijas vīnu Andreja Prigičeva veidotajā interjerā Strēlnieku ielas “In vino veritas” iestādījumā. Šobrīd mākslinieks strādā pie 17. gadsimta noliktavas restaurēšanas Liepājā, Jāņa ielā.
Pēc mākslinieka zīmējumiem animācijas studijā „Rija” tapusi animācijas filma „Kad āboli ripo”. Septiņas minūtes garā pasaka par draugiem kaķi un peli, kuri dārzā atrod noslēpumainu olu, iepriekš izturējusi vairāk nekā1000 filmu atlasi un pasaules pirmizrādi piedzīvoja Berlīnes kinofestivālā. Kinofestivāla sadaļas "Generation" konkursa programmā tā bija vienīgā no Baltijas valstu filmām, kas izraudzīta konkursam. Īsfilma piedalījusies vairāk nekā 100 starptautiskos festivālos un izrādīta kinoteātros Latvijā, Francijā, Spānijā, ASV, Japānā uc.
Ikvienam interesentam Andrejs Prigičevs īpaši iekārtotā stendā kinoteātra "Balle" telpās divas dienas - no 13.maija pulksten 17:00 līdz 15.maija pulksten 17:00 bez maksas piedāvā noskatīties animācijas filmu "Kad āboli ripo".
2013. gadā Andrejs Prigičevs pārsteidza ar izstādi “Seksīgie nelieši surikāti”, kurā, pēc mākslas zinātnieka Raimonda Kalēja domām, Andrejs Prigičevs piedāvā sabiedrībai vispārzināmas, bet ne vienmēr pozitīvi akceptējamas, vai pat nepopulāras tēmas, kas saistītas ar vietēju un arī globālu sociālpolitisku normu, ētisku un tikumisku aktuālu problemātiku.
„Laikā, kad sabiedrībā valda konsekvences krīze un dominē mūsdienīgā izpratne, kas zaudējusi saikni ar patiesības sajūtu un tās pamatnostādnēm – CILVĒKS, CIVILIZĀCIJA, SABIEDRĪBA, piedāvāju darbus ar savu skatījumu par vēsturi, filozofiju, psiholoģiju, okultismu un reliģiju. Rosinu aizdomāties, vai, klonējot mākslinieku Alesandro di Mariano Filipepi, iespējams iegūt mūsdienīgu rezultātu, kas atkārtotu viņa 1489. gadā radītās gleznas „Venēras dzimšana” simbolisko nozīmi?!”, atklāj Andrejs Prigičevs.
Foto: Publicitātes