Mediju māksla un eksperimenti izstādē “Virtuozi” Liepājā



„Virtuozi – daudzzinātņu mākslas platforma” - mediju mākslas izstāde, kas norisināsies no 13. jūnija līdz 28. jūnijam Liepājā, Vecajā Ostmalā 53. Atklāšana – 12. aprīlī pulksten 20:30.

Izstādes idejas pamatā ir angļu satīriķa Tomasa Šadvela (Thomas Shadwelll) komēdija “Virtuozs” (1676.), kuras centrā ir virtuozs, jeb amatierzinātnieks, par kura prototipu tiek uzskatīts jaunlaiku dabas filozofs Roberts Huks (Robert Hooke). “Virtuozi – daudzzinātņu mākslas platforma” atspoguļo jaunlaiku virtuozu ideālus – tā ir vieta mākslas un dažādu zinātņu mijiedarbībai, izmantojot pētniecības metodes no dažādām nozarēm, rezultātā radot unikālus un daudzveidīgus mediju mākslas darbus. Ideja radusies sadarbībā ar filozofu Aināru Kamoliņu.

Izstādē apskatāmie darbi veidoti kā subjektīvi pētījumi par māksliniekiem nozīmīgām tēmām – dažādiem dabas procesiem un parādībām, enerģiju un ilgtspēju, skaņas fizikālajām un akustiskajām īpašībām, elektrību un komunikācijas medijiem, izmantojot gan jaunākās tehnoloģijas gan arī eksperimentējot ar jau sen aizmirstām.

Maijas Demiteres darbs “Latvijas piekrastes arhīvs” ir objektu, ūdens un smilts paraugu kolekcija apvienota vizualizācijā. Darbs veidots kā kolekcija kolekcionēšanas pēc – datu vākšana un sakarību meklēšana lielo datu apjomā. Paulas Vītolas “Tīkla atmaskošana” ir vairāku darbu sērija, kura veidota kā komentārs mūsdienu sabiedrībai, kura ir atkarīga no komunikācijas tehnoloģijām, kā arī piedāvājot netradicionālus risinājumus. Kristas Dinteres darbs “Ūdens frekvence” ir jauktu mediju instalācija, kura padara redzamas skaņas viļņa vibrāciju svārstības. Rihards Vītols eksperimentē ar dabas parādībām, piedāvājot utopiskus risinājumus to izmantošanai sadzīvē, kā arī eksperimentē ar dažādām datu iegūšanas un vizualizācijas metodēm. Kristaps Biters ir izveidojis datorspēli kā dzīvotspējīgās sistēmas modeli, aicinot pievērst sabiedrības uzmanību elementiem, kas ieskicē mūsu nākotni un jau tagad ir novērojami mūsu ikdienā, savukārt Andris Vētra turpina projektu “Lacplesis Technology” un tā ietvaros radījis mākslas darbu “Wi-Spy” (LT-WISPY001), kurā sabiedrība tiek aicināta domāt par datu aizsardzību un neaizskaramību bezvadu interneta tīklos.

Šī ir jau otrā izstāde “Virtuozu” izstāžu ciklā - pirmā izstāde norisinājās Rīgā, RIXC galerijā aprīlī.

Izstādes iekārtojums veidots māksliniekiem sadarbojoties ar secenogrāfu Rūdolfu Bekiču (Rudolf Bekic). Tā galvenais iedvesmas avots ir “Ziņkārības kabineti“ (“Cabinets of curiosities”) – 17. gadsimta pētnieku-kolekcionāru privātie muzeji, to estētika un funkcija, kur vienā telpā ir atrodami personiski interesantie un laika gaitā savāktie dabas artefakti, dažādas ierīces un tehnoloģijas, eksmerimenti un to rezultāti un jebkas, kas to īpašniekiem ir licies interesants un saglabāšanas vērts. Telpā atradīsies arī neliels amfiteātris, kurā būs iespēja klausīties performances, vērot eksperimentus un aplūkot mākslas darbus.

Izstādes atklāšanā 12. jūnijā notiks ekskursija un mākslinieku prezentācijas, kā arī uzstāsies audiovizuālais organisms Trihars.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas