Mediķi mudina izvērtēt medikamentu lietošanas nepieciešamību



Kā liecina klīnikas "Premium Medical" speciālistu pieredze, ka neskatoties uz to, ka gandrīz katram četrdesmitgadniekam veicot ikgadējo profilaktisko veselības pārbaudi tiek konstatētas veselības problēmas, tās savlaicīgi apzinot un mainot dzīvesveidu - veselību ir iespējams atjaunot pat bez medikamentu palīdzības.

Jāapzinās, ka veselības problēmas nesākas vienā dienā – stress, neveselīgs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids daudzu gadu garumā, ir galvenie veselības problēmu ierosinātāji sasniedzot četrdesmit gadu vecumu. Tāpēc, lai dzīves otrajā pusē saglabātu labu veselību, par to jārūpējas jau jaunībā.

„Veicot ikgadējās profilaktiskās veselības pārbaudes pacientiem visbiežāk tiek konstatēts  paaugstināts asinsspiediens un holesterīna līmenis asinīs, kas ja netiek savlaicīgi pamanīts un ārstēts, ir galvenais dažādu slimību ierosinātājs. Uzzinot diagnozi, pacientam uzreiz nav jāsāk lietot medikamenti, bet vēlamos rezultātus iespējams sasniegt mainot dzīvesveidu. Piemēram, pārskatot ēdienkarti un iespēju robežās palielinot fizisko slodzi. Medikamenti kā vienīgais risinājums ir tikai tiem pacientiem, kam ir citi veselības riska faktori, piemēram, sirds asinsvadu slimība, cukura diabēts vai izteikti paaugstināts asinsspiediens. Jebkurā gadījumā neiesaku nodarboties ar pašārstēšanos, bet doties pie ārsta, lai viņš izvērtētu simptomus, norīkotu uz nepieciešamajiem izmeklējumiem un kopīgi vienotos par vispiemērotāko ārstēšanās metodi,” atzīst klīnikas „Premium Medical” interniste daktere Dace Cibule.

Ne katram ir piemērotas nodarbības sporta zālē un ne visi var pārtikt tikai no salātiem, norāda dr. D. Cibule. Lielai sabiedrības daļai paaugstināts holesterīns ir iedzimtība un to nav iespējams mainīt tikai ar diētas palīdzību vien. Pat tad, ja kā vienīgais veselības problēmas risinājums ir zāles, klīnikas "Premium Medical" speciālisti rekomendē savā ikdienā ieviest TOP 5 ieradumus, kas palīdzēs cīņā ar paaugstinātu asinsspiedienu un holesterīna līmeni:

  1. Ikdienu vismaz 30 minūtes ir jāvelta intensīvi staigājot. Piemēram, uz un no darba iet kājām. Ja nav iespējams, tad izkāpt pāris pieturas ātrāk vai automašīnu novietot pāris kvartālus tālāk no mājām vai darba vietas.

  2. Brīvdienās doties garās pastaigās pa mežu, gar jūru. Tāpat ierasto ceļu līdz tuvējam lielveikalam mērot ar kājām.

  3. Kāpt pa trepēm – neizmantot liftu.

  4. Uzturā vairāk lietot ūdeni, svaigus dārzeņus un augļus, bet mazāk ēst trekna un sāļa ēdiena.

  5. Smieties!



 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2025 Visas tiesības paturētas