Minhenē, Luksemburgā un Rīgā būs apskatāma izstāde „Latviskās dvēseles raksti”



2015. gada pavasarī un vasarā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros Minhenē, Luksemburgā un Rīgā būs apskatāma latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde „Latviskās dvēseles raksti”.

Izstāde būs stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām. Ekspozīciju veidos 26 tautas tērpi, fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļos dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstāde būs atvērta no 20. marta līdz 19. aprīlim Minhenes Piecu kontinentu muzejā, no 8. maija līdz 7. jūnijam Neiminsteres Abatijā Luksemburgā un no 25. jūnija līdz 30. augustam izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa”. Izstāde Rīgā tiks atklāta, ieskandinot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus. Ekspozīciju „Rīgas Mākslas telpā” papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm.

Izstādi rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis.

Izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām – Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas