Tweet |
|
Šajā mācību gadā 9. klasēm eksāmeni nenotiks – tā vietā būs plānoti diagnosticējošie darbi, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
"Latvijā ir pašvaldības, kur kumulatīvais rādītājs ir krietni zemāks par 550, kas nozīmē, ka, ievērojot drošības pasākumus, mācības klātienē var atjaunoties. Skolas ir apliecinājušas savu gatavību atsākt mācības klātienē. Vislielākā nedrošība ir lielajās pilsētās," esošo situāciju ieskicēja Šuplinska.
"Redzot pagājušās nedēļas notikumus un saprotot, ka psihoemocionālā situācija skolās un ģimenēs ir samilzusi, valdība ir gatava pakāpeniski vērt vaļā skolas, respektējot reģionu drošību un gatavību," atzina ministre.
Runājot par eksāmeniem, viņa norādīja, ka ir pieņemts lēmums, ka 9. klasei eksāmeni nenotiek.
"Ir monitoringa vai diagnosticējošie darbi. Tas nozīmē, ka optimālais laiks to norisei varētu būt marts, lai aprīlī, maijā – pēc Lieldienām – varētu fokusēt pamatā uzmanību uz to, kas skolēnam līdz galam nav skaidrs, kas nav apgūts. Principā tikai ar tādu mērķi, lai skolotājs un skolēns pārliecinātos, kā organizēt darbu [mācību] gada nogalē,” sacīja Šuplinska.
Savukārt attiecībā uz eksāmeniem 12. klašu skolēniem izglītības ministrija vēl cer, ka tie notiks.
"Skolotāji ir aptaujāti [par vēlmi vakcinēties]. Jo augstāka izglītība, jo lielāks skaits cilvēku grib vakcinēties. Augstākajā izglītībā tie ir 65%, bērnudārza grupā tikai līdz 30%, un ļoti liela daļa ir šaubīgo. Vispārizglītojošajā izglītības posmā - aptuveni 45%," norādīja ministre.
Kā zināms, no šodienas, 8. februāra, visu klašu skolēniem un jauniešiem visās izglītības pakāpēs – vispārējā, profesionālajā un augstākajā izglītībā – būs pieejamas individuālās konsultācijas klātienē.
Foto: Valsts kanceleja