Tweet |
|
Ņemot vērā, ka izglītība ir prioritāte, Ministru kabinets ceturtdien, 18. februārī, pieņēma lēmumu īstenot tā saukto reģionālo pieeju mācību procesa nodrošināšanai klātienē sākumskolā. Proti, 1.-4. klašu skolēni mācīties klātienē varēs pašvaldībās, kurās saslimstība ar Covid-19 ir līdz 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēkiem. Vienlaikus tiks nodrošināta arī personāla testēšana.
Valdības sēdē tika diskutēts par Ekonomikas ministrijas piedāvājumu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai drošā veidā. MK panākta vienošanās, ka skaistumkopšanas nozarē vēl jāprecizē piedāvātie drošības pasākumi, lai frizieri un nagu kopšanas speciālisti darbu varētu atsākt, iespējams, no 1. marta. Situācija tiks rūpīgi uzraudzīta, lai saslimstības pieauguma gadījumā atgrieztos pie stingrākiem drošības pasākumiem un ierobežojumiem.
Mācības klātienē pašiem mazākajiem un testēšana pedagogiem
No 22. februāra klātienē mācības atsāks 1.-4. klašu skolēni pašvaldībās, kurās kumulatīvā divu nedēļu saslimstība ir zem 200 jauniem gadījumiem uz 100 000 cilvēku. Turpmāk pašvaldības kopā ar izglītības iestādēm lēmumu par mācību norisi klātienē par katru nākamo nedēļu varēs pieņemt trešdienās, kad Slimību profilakses un kontroles centrs būs sniedzis aktualizētu informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās.
Ņemot vērā, ka skolotājiem un bērnudārzu darbiniekiem, kuri strādā klātienē, ir augsts risks saslimst un izplatīt Covid-19 infekciju, viņi tiks testēti vismaz vienu reizi nedēļā atkarībā no izvēlētās testēšanas metodes.
Stingri nosacījumi skaistumkopšanas nozares darbības uzsākšanai
Ministru kabinets konceptuāli vienojās, ka ar stingriem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, darbību varēs atsākt manikīra, pedikīra un friziera pakalpojumu sniedzēji. Saistošu lēmumu paredzēts pieņemt 23. februāra Ministru kabineta ārkārtas sēdē, bet līdz tai Ekonomikas ministrijai un Veselības ministrijai jāprecizē papildu drošības un piesardzības pasākumi skaistumkopšanas nozarē, lai šie pakalpojuma sniedzēji varētu atsākt darbu no 1. marta.
Skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem vajadzēs nodrošināt apmeklētāju pieņemšanu tikai pēc iepriekšēja pieraksta, uzglabāt informāciju par klientiem, nodrošināt noteiktu telpu platību un klientu savstarpēju netikšanos, kā arī dezinfekciju un citus higiēnas pasākumus.
Veselības inspekcija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs kopā ar Valsts policiju un pašvaldības policiju uzraudzīs, vai tiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības.
Atbalsts uzņēmējiem
Nodrošinot daudzveidīgu atbalstu Latvijas uzņēmējiem un strādājošajiem, Ministru kabinets līdz ārkārtējās situācijas beigām pagarināja iespēju pieteikties atbalsta finansējumam un par 240 miljoniem eiro palielināja tam atvēlētos resursus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tas ietver arī pieaugumu algu kompensācijām.
Ministru kabinets apstiprināja arī 6 miljonu eiro finansējumu mākslas, izklaides un atpūtas nozares uzņēmumiem, lai nodrošinātu šo uzņēmumu dzīvotspēju, veicinātu nodarbinātību un mazinātu Covid-19 dēļ radušos zaudējumus.
Foto: Ilustratīvs