Tweet |
|
28., februārī un 1., 2., 3., martā plkst.19.00, Teātra Observatorija piedāvā aizraujošo izrādi "Ilgu tramvajs", izrādes skatāmas muzikālajā teātrī Ginger&Fred, Rīgā, Tērbatas ielā 2.
„Ilgu tramvajs” ir amerikāņu dramaturga Tenesija Viljamsa populārā luga, pēc kuras motīviem ir uzņemta ne mazāk populāra filma ar zvaigžņu pāri Vivjenu Lī un Marlonu Brando galvenajās lomās.
Izrādes ideja – garīgās un miesiskās sākotnes konflikts, jutekliskās dziņas un tiekšanās uz garīgo pilnību. Blanša ar savu iekšējo sirds brīvību, nepaverdzinātu ar „normālās dzīves” standartiem, nesaduļķotu ar tās merkantilismu, cietsirdību un garīguma absenci, turas pretī šai pasaulei, glābjot savu pašcieņu, un nepadodas tai, pat tad, kad pati kļūst par upuri, un šīs pasaules neprāts viņu iznīcina.
Lomas, kas vienlaicīgi ir gan sapnis, gan izaicinājums aktierim.
"Iestudējums, kas atstāja visspēcīgāko iespaidu, bija Gaļinas Poliščukas "Ilgu tramvajs." Bieži, kad eju uz teātri, es pārstāju domāt vai prātot par lugu. Bet pret šo iestudējumu bija kaut kāda īpaša sajūta, kas man kā kritiķim rodas ļoti reti. Mani iespaidoja izrādes fiziskums un tas, kā režisorei kopā ar aktieriem bija izdevies atrast Viljamsa tekstā humoru un maiguma brīžus. Patika arī Miķeļa Fišera scenogrāfija. Iestudējums šķita ļoti pilnīgs un negaidītā veidā – moderns, ” Eliza Bent, žurnālā American Theatre, 2009. maijs/jūnijs, Ņujorka.
Lomās:
Blanša – Karina Tatarinova; Stenlijs – Andris Bulis, Stella – Maija Doveika, Mičs – Rihards Lepers.
Izrāde notiek divās daļās (3 stundas), latviešu valodā.
Muzikālais teātris-restorāns "Ginger&Fred," kur jau labu laiku ir skatāmas Teātra Observatorijas izrādes, atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, vairāk nekā gadsimtu senā celtnē, kas tautā iesaukta par Vernisāžu. Tā ir savā ziņā unikāla teātra un mākslas telpa, kas vieno skatuves māksliniekus.
Izrādes autors - Tenesijs Viljamss
Režija – Gaļina Poliščuka
Scenogrāfs – Miķelis Fišers
*Izrādē smēķē.
„Nav svarīgi, kas jūs esat... Es visu mūžu esmu bijusi atkarīga no pirmā pretimnācēja”
/T. Viljamss „Ilgu tramvajs”/