Tweet |
|
Siguldas pils kompleksā turpinās Siguldas Jaunās pils pārbūves un iekštelpu restaurācijas darbi, kas tika uzsākti 2018. gada pavasarī, lai atjaunotu unikālo nacionālā romantisma pērli, kas pirmās Latvijas Republikas neatkarības laikā tika atzīta par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā.
Siguldas Jaunajā pilī ir nomainītas teju visas pirmā un otrā stāva bojāto koka pārseguma sijas, kā arī jumta koka konstrukcijas. Šobrīd tiek veikta jumta seguma un jumta latojuma demontāža, vienlaikus uzsākta Jaunās pils jumta seguma (skārda) montāža. Restaurēti Siguldas Jaunās pils logi, atjaunota mūra fasāde un uzsākta tās krāsošana, kas tiks turpināta pēc jumta seguma montāžas pabeigšanas. Lielākā daļa sienu un griestu ir attīrīti no esošās krāsas un bojātā apmetuma. Lai turpinātu iekšējos apdares darbus, paredzēts veikt inženierkomunikāciju izbūvi, kā arī sienu un griestu labošanu vai atjaunošanu. Siguldas Jaunajā pilī turpinās interjera priekšmetu restaurācijas darbi – tiek restaurētas lustras, gleznas, sienu paneļi, intarsijas, durvis, radiatori un citi priekšmeti. Minēto objektu pilnīga pabeigšana būs iespējama pēc uzstādīšanas objektā.
1937. gada pārbūves projekta laikā pilī tika izveidots unikāls nacionālā romantisma interjers, kuru izdevies saglabāt līdz mūsdienām, tāpēc atbilstoši objekta arhitektūras kvalitātes prasībām nepieciešams iespēju robežās atjaunot un saglabāt ēkas nesošās konstrukcijas, būvapjomu, plānojuma struktūru, kā arī fasādes, interjeru un apdari.
Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas izmaksas ir 5 291 138,27 eiro. Daļu no izmaksām 499 999,50 eiro – sedz Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums, Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1 355 982,35 eiro, savukārt valsts budžeta finansējums ir 154 349,25 eiro. Projekta ietvaros plānotais enerģijas ietaupījums ir 173 840 kWh gadā. Projekta oglekļa dioksīda emisiju samazinājums – 32 470,86 kg CO2/gadā.
Foto: Publicitātes