Tweet |
|
No 18.maija Sv. Pēterbaznīcā būs aplūkojama unikāla izstāde „Krievijas dzintara krasts”, kas uz Rīgu atceļojusi no Kaļiņingradas Dzintara muzeja.
Izstādē būs apskatāma muzeja zinātniskā fonda kolekcija – unikāli dzintara gabali (gan pēc krāsas, gan formas), iedzintarojumu kolekcija, 17.-18.gadsimta dzintara izstrādājumu kopijas un to mūsdienu rekonstrukcijas, kā arī laikā no 1970. līdz 2010.gadam tapuši dzintara juvelierizstrādājumi.
Sv. Pēterbaznīcā notiekošajā izstādē varēs iepazīties ar patiešām unikālo un vērtīgo minerālu, kas tiek dēvēts arīdzan par Baltijas jūras dārgakmeni: visdažādāko krāsu un formu dzintara gabaliem; iedzintarojumiem, kuros saglabājušies augu un dzīvnieku valsts daļiņas, tādējādi radot priekšstatu par „dzintara” mežu floru un faunu un to, kāda tā varēja būt pirms 40 un 50 miljoniem gadu, kad dzintars veidojās mežos, kas tolaik auga Skandināvijas pussalā un teritorijā, ko tagad klāj Baltijas jūra. Savukārt 15.-19.gadsimtā tapušo dzintara izstrādājumu kopijas un restaurētie darbi radīs priekšstatu par dzintara māksliniecisko apstrādes vēsturiskajiem aspektiem. Jāpiebilst, ka seno darbu zinātnisko restaurāciju 1999.gadā pēc Kaļiņingradas dzintara muzeja pasūtījuma veikuši Sanktpēterburgas meistari, kuri, pamatojoties uz arhīvu materiāliem, atminēja seno dzintara meistaru darba metodes, apstrādājot Baltijas jūras dārgakmeni.
Vēl viena nozīmīga izstādes sadaļa, neapšaubāmi, ir Kaļiņingradas dzintara kombināta produkcijas paraugi, kas tapuši pagājušā gadsimta 50.-80.gados un palīdzēs radīt priekšstatu par dzintara dekoratīvajām īpašībām un to, kā padomju gados dzintara apstrādes meistari, iedvesmojoties no krievu juveliermākslas meistaru tradīcijām, padarīja dzintaru par juvelierizstrādājumu galveno akcentu. Tāpat pagājušā gadsimta 70. un 80.gados Kaļiņingradas meistari Ernests Liss un Genādijs Losecs izpelnījās ievērību, izgatavojot pīpes, tabakdozes, lādītes un izrotājot tās ar dzintara elementiem, bet 90.gados strādājošo mākslinieku darbos par galveno tendenci kļuva tieši dzintara grebumi. Jebkurā gadījumā, ikviens no izstādē aplūkojamajiem Kaļiņingradas meistaru darbiem uzskatāms par šīs pilsētas mākslinieku firmas zīmi, kas raksturīga tikai šai pilsētai.
Izstādes darba laiks: no 18.maija līdz 16.jūnijam no plkst.10 līdz 10.
Foto: Publicitātes