Tweet |
|
Liepājas Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence savas durvis ir vērusi jau ceturto vasaru. Tā ir iespēja ne vien izbaudīt ūdenstorņa vēsturisko arhitektūru un iespaidīgās torņa iekštelpas, bet arī piedzīvot radošuma auru, ielūkojoties izcilu mākslinieku ikdienas darbā. Katru sezonu tornis kalpo par izbraukuma darbnīcu dažādiem kritiķu atzītiem māksliniekiem.
Torni bez ieejas maksas līdz pat vasaras beigām var apmeklēt katru dienu no pulksten 13.00 līdz 17.00.
Šogad Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projekts tika novērtēts ar Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu “Kilograms kultūras”.
Jau ceturto sezonu rezidences kurators – tēlnieks Egons Peršēvics vasarās pārcelt savas darbnīcas un eksponēt darbus publiskai apskatei aicina izcilākos Latvijas māksliniekus. Iepriekšējos gados tie bijuši gleznotāji Ritums Ivanovs un Agate Apkalne, Atis Jākobsons, Elīna Zunde un Andris Vītoliņš, Veronika Voļska un Reinis Liepa.
Katru vasaru paralēli gleznotājiem tornī strādā arī pats rezidences kurators. Tornī ir tapuši viņa lielformāta darbi – gan leģendārā Karostas nāra, gan arī “Mākslinieka manifests”, kas līdz 14. augustam ir skatāmi Klaipēdas izstāžu zālē. Aizvadītajā sezonā tēlnieks pievērsās portretu studijām, kā arī aicināja uz izzinošām lekcijām par tēlniecību. Šovasar Egonu Peršēvicu var vērot strādājam pie lielizmēra ciļņa, savukārt jūlija svētdienās pulksten 17.00 uz mākslas lekcijām viņš aicina interesentus arī šosezon.
Līdzās tēlniekam šovasar Karostas ūdenstornī strādājam var sastapt gleznotājus Līgu Ķempi, Klāvu Lori un Guntu Lanti. Lai lieliskās ūdenstorņa telpas sniegtu maksimālu pienesumu, aicināti tiek tikai profesionāļi, kuru darbu kvalitāti neviens nespēj apšaubīt.
Klāvs Loris iecienījis lielformāta darbus, kuros eksperimentē ar tehnikām, apvienojot klasisko eļļas glezniecību ar modernākiem medijiem un materiāliem. Šo eksperimentu laikā viņš ir attīstījis savu autortehniku, kurā tiek apvienota fotogrāfija, digitālā druka un klasiskā glezniecība. Kopš 2007. gada mākslinieks sarīkojis astoņas personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 20 grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. 2015. gadā Klāvs Loris ieguvis Grand Prix laikmetīgās mākslas biennālē JCE. Jeune creation Europeenne. Biennale d'art contemporain Parīzē. Liepājā Klāvs Loris turpina darbu pie gleznu sērijas “The Thing”, kas šobrīd ir skatāma viņa personālizstādē Rīgā galerijā “LOOK”.
Līga Ķempe meklē laikmetīgu izteiksmi plašā amplitūdā – no izteikta figurālisma līdz abstraktas dabas ainavas konstrukcijām. Ar gleznieciski jutekliskām līnijām viņa atklāj sievietes intīmās pasaules noslēpumainību. Vienmēr Līgas Ķempes glezniecībā svarīgs izteiksmes līdzeklis ir aizrautīga rotaļāšanās ar klasiskām metodēm un tehnikām. Izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām Līga Ķempe piedalās kopš 1999.gada. Daudzi viņas darbi atrodas gan dažādu muzeju un uzņēmumu, gan privātajās kolekcijās.
Gunta Lante sevi ir atradusi figurālajā mākslā. Viņa iepazīst pasauli caur cilvēku, cilvēcību un necilvēcību. Cilvēka ķermenis Guntai Lantei ir kā “valoda” ar visplašāko iespējamo vārdu krājumu. Savā glezniecībā viņa maksimāli izmanto kaila ķermeņa attēlojumu, jo uzskata, ka cilvēks pēc būtības šajā pasaulē ir kails – neaizsargāts un neizskaistināts. Savos darbos viņa apzināti atsakās no fona informācijas, jo pēc viņas domām, sasniedzot vai piedzīvojot attiecīgus notikumus dzīvē, fons gluži vienkārši kļūst nebūtisks. Glezniecības ietvaros Gunta Lante galvenokārt strādā eļļas un akrila tehnikā, bet viņas patiesā mīlestība ir zīmējums.
Gleznotāja uzsver unikālo pieredzi, ko var iegūt, strādājot šajā rezidencē: “Šī ir brīnišķīga iespēja māksliniekiem satikt skatītāju un skatītājam satikt ne tikai mākslinieku, bet iepazīties ar mākslas darba radīšanas procesu, uzsākt sarunas un diskusijas.”
Liepājas Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence jau četrus gadus ir iespējama, pateicoties uzņēmuma “Liepājas ūdens”, Karostas glābšanas biedrības, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstam un bez maksas ir apmeklējama līdz pat vasaras beigām.
Foto: Publicitātes